Jak usunąć linki z komentarzy w WordPressie?

Jak usunąć linki z komentarzy w WordPressie?
Jak usunąć linki z komentarzy w WordPressie?

Walczysz ze spamem i powoli zaczynasz mieć dość? Wiesz, że istnieje wiele rozwiązań, między innymi za pomocą wtyczek, dzięki który możesz pozbyć się spamu. Jednak nie każdy komentarz z linkiem to od razu spam. Czasami ktoś zwyczajnie wstawia komentarz z odnośnikiem do swoje strony. Warto z nich zrezygnować, aby zadbać o linki wychodzące z Twojej domeny oraz uniknąć darmowej reklamy dla osób, które nie wnoszą wartości do dyskusji. Dzisiaj chciałbym Ci pokazać jak łatwo, bez instalowania wtyczek wyłączyć lub usunąć linki z komentarzy w WordPressie.

WordPress domyślnie sotsuje parametr nofollow w komentarzach, jednak należy zwrócić uwagę, że one także mają wartość SEO. Jeśli chcesz zadbać o jakość swojej domeny, tym samym wysoką pozycję w wyszukiwarkach musisz kontrolować ilość linków wychodzących.

Aby usunąć linki z komentarzy musisz w pliku functions.php szablonu WordPress dodać krótki fragment kodu. Możesz dodać go na samym końcu*. Pamiętaj, aby przypadkiem nie usunąć niczego, może to spowodować poważną awarię Twojej strony!

// Filtr wyłączający linki w komentarzach
remove_filter( 'comment_text', 'make_clickable', 9 );
// --------------------------------------------

Zapisz plik, odśwież stronę i sprawdź efekt. Odnośniki w komentarzach powinny być nieklikane i wyglądać jak na screenie.

Autor komentarza oprócz możliwości umieszczania go w treści ma także opcję dodania go do swojej nazwy jaką może się posługiwać. Najprostszą i najbezpieczniejszą metodą na uniknięcie takiej sytuacji i usunięcie linków dla nazwy autora komentarza. Wstaw kod w functions.php, najlepiej na samym końcu*.

// Filtr wyłączający link autora w komentarzach
add_filter('comment_form_default_fields', 'website_remove');
function website_remove($fields)
{
if(isset($fields['url']))
unset($fields['url']);
return $fields;
}
// --------------------------------------------

Jednak w tej sytuacji jeżeli masz już komentarze z linkami autorów, musisz je usunąć ręcznie.

* Jeśli w Twoim pliku functions.php na samym końcu występuję taki znak “?>”, to powyższy kod wstaw przed tym znakiem.

Możesz jeszcze wyłączyć komentarze, jednak to nie jest dobre rozwiązanie. Pozostawienie komentarzy w postach pozwala czytelnikom angażować się w dyskusję, dzięki czemu Twój blog żyje i jest atrakcyjniejszy dla użytkowników.

Podsumowanie

Jak widzisz łatwo jest usunąć linki z komentarzy, wystarczy kilka minut i bez wtyczek raz na zawsze możesz pozbyć się spamu w swoich komentarzach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

23 − 21 =