Jak ograniczyć wyświetlanie tagów w WordPressie?

Jak ograniczyć wyświetlanie tagów w WordPressie?
Jak ograniczyć wyświetlanie tagów w WordPressie?

Tagi w WordPressie to bardzo przydatna opcja nawigacji, mają kilka zastosowań. Jednym z nich jest sortowanie treści i ułatwienie użytkownikom znajdowanie tego, czego szukają. Kiedy jednak posiadamy rozbudowaną stronę, warto nieco ograniczyć wyświetlanie tagów do tych najważniejszych, których najczęściej używamy. Limit tagów pozwala zachować porządek i nie zasypać odwiedzających naszą witrynę olbrzymią ilością odnośników do najdalszych zakamarków strony.

Jak dodać limit wyświetlanie tagów?

Jeśli chcesz szybko i łatwo zmienić limit tagów w WordPressie, dodaj poniższy kod do swojego pliku functions.php

// Limit wyświetlania tagów
add_filter('widget_tag_cloud_args', 'limit_tag_in_tag_cloud_widget');
function limit_tag_in_tag_cloud_widget($args){
if(isset($args['taxonomy']) && $args['taxonomy'] == 'post_tag'){
$args['number'] = 10; // wpisz ilość tagów, którą chcesz wyświetlać
}
return $args;
}
// --------------------------------------------

Kod w czwartej linijce posiada zmienną, która pozwoli Ci zdecydować ile tagów chcesz wyświetlić. Możesz wpisać dowolną liczbę, a WordPress sam dostosuję wyświetlanie tagów w Twojej witrynie.

Kod pozwala na wyświetlenie tylko najczęściej używanych tagów. Te rzadziej używane zostaną schowane i nie będą widoczne widgecie tagów. Oznacza to, że kod nie usunie tagów, tylko ukryje je w nawigacji. Wyszukiwarki bądź użytkownicy cały czas będą mieli do nich dostęp. „Schowane” tagi cały czas będą funkcjonować normalnie, bez względu na ustawiony limit.

Podsumowanie

Ograniczenie wyświetlanie tagów wcale nie jest trudne. Spokojnie można obejść się bez gotowych wtyczek, dodając jedynie krótki kod pliku functions.php. Skoro jesteśmy przy pliku functions, to polecam Ci artykuł „Jak dodać czas czytania wpisu do postów w WordPressie?„. W podobnie zaprezentowany sposób znajdziesz w nim jak dodać czas czytania do swojej strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

67 − 57 =