76(+1) strony z darmowymi zdjęciami – lista darmowych

76(+1) strony z darmowymi zdjęciami – lista darmowych
76(+1) strony z darmowymi zdjęciami – lista darmowych

Strony z darmowymi zdjęciami

Oto jest, strony z darmowymi zdjęciami do użytku komercyjnego. Codziennie do sieci wrzucamy ok. 500 mln zdjęć, przeważnie na Facebooka i inne serwisy społecznościowe. W większości przypadków są to zdjęcia własnego autorstwa. I nie mogło by być inaczej, gdyż wszyscy jesteśmy fotografami. Inaczej zupełnie ma się sprawa w przypadku stron internetowych. Wtedy najczęściej korzystamy z oferty banków zdjęć. Nie każdy może sobie pozwolić na profesjonalną sesję zdjęciową zrobioną specjalnie do danego wpisu. Ci, którzy mają taką możliwość, nie zawsze dysponują czasem lub warunkami, aby móc do każdej wzmianki na blogu zrobić sesję. Może zdarzyć się sytuacja, gdzie będzie potrzebna Ci artystyczna fotografia z ananasem. Wtedy najlepszym rozwiązanie pozostają strony z darmowymi zdjęciami.

Kiedy własne zdjęcia nie wchodzą w rachubę, a sprawa wymaga oprawy graficznej, przychodzą nam na pomoc strony z darmowymi zdjęciami. Jest w czym wybierać. Na rynku jest mnóstwo płatnych serwisów, gdzie możemy zakupić zdjęcie za kilka – kilkanaście złotych, ale nie brakuję też tych darmowych z możliwością wykorzystania zdjęć do celów komercyjnych. Większość umieszczona w nich prac opatrzona jest licencją CC0 – materiały te mogą być wykorzystywane, rozpowszechniane i modyfikowane bez uznania autorstwa. Często na stronie jest zaznaczone, że wspomnienie autora pod obrazem jest mile widziane, ale nie obowiązkowe, jednak warto to zrobić, aby chociaż odrobinę podziękować autorowi za poświęcony czas i pracę.

Poniżej znajdziesz strony z darmowymi zdjęciami. Enjoy!

55mm
Albumarium
Avopix
Barn Images
Bucketlistly
Burst from shopify
Cupcake
Death to stock
DesignersPics
Epicantus
Fancy Crave
Finda.photo
Foodies Feed
FoodShot
Foter
Free jpg
Free Nature Stock
Free range
Freely
Freestock old
Getrefe
Getrefe tumblr
Glyphs
Good Free Photos
Good Stock Photos
Gratisography
ImageFree
Imcreator
ISO republic
Iwaria
Jay Mantri
Kaboompics
Large Photos
Libre Shot
Libre Stock
Life of Pix
Magdeleine
MMT
Morguefile
Move East
Negative Space
New Old Stock
Nomad.pictures
Passel
Pexels
Photocollections
PhotoStockEditor
Picography
Pixabay
Plixs
Public Domain Archive
Raumrot
Raw Pixel
Re:splashed
Realistic Shots
Shot Stash
Shutteroo
Skitter Photo
Skuawk
SpaceX
Splashbase
SplitShire
Startup Stock Photos
StockSnap
Stokpic
Streetwill
Styled stock
The British Library
The Library of Congress
The Pic Pac
Tookapic
Travel coffe book
Trunklog
Unsplash
Visual Hunt
Vladimir Kudinov

Gdyby lista okazała się niewystarczająca zostawię jeszcze mini agregator, który pozwoli Ci przejrzeć wiele z powyższych banków jednocześnie i przeskakiwać między nimi – The Stocks

Podsumowanie

Lista darmowych zdjęć będzie sukcesywnie moderowana, aby zawsze posiadała aktualne zasoby. Jeśli masz swój ulubiony, który nie został wymieniony powyżej, napisz w komentarzu. Jeśli spodobał Ci się wpis koniecznie zostaw komentarz. Do zobaczenia następnym razem!

1 Komentarz

  1. Przydatna lista, bardzo fajnie, że zrobiłeś takie zestawienie ???? Dzięki!

Comments are closed.